Дописници МКДОпштински вести

Детско игралиште во дворот на Дневниот центар за деца со посебни потреби во Тетово

Дневниот центар за деца со посебни потреби во Тетово доби ново надворешно игралиште, донација на здружението на граѓани „Ротари клуб“. Покрај реквизитите за игра на децата, во дворот на центарот се посадени и 20 дрвја.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close