0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Дескоска: Предметите на СЈО ќе имаат завршница

Министерката за правда Рената Дескоска денеска порача дека без силно, независно обвинителство попусто се говори за правна држава и ги повика пратениците кои треба да гласаат за новиот закон да размислат каде ја гледаат иднината на нашата земја. Можеби, рече таа,  носењето на законот веќе не е нужно заради продолжување на предметите на СЈО, поради нивниот трансфер во ЈО, но е потребен заради исполнување на обврските од Стратегијата за реформа во правосудниот систем.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close