Дописници МКДОпштински вести

Десетто издание на манифестацијата „Денот на гравот“ во Теарце

Во тетовско Теарце се одржа 10-то издание на манифестацијата „Денот на гравот“  чија цел е промоција на најпознатиот земјоделски производ во регионот. Посетителите како и секоја година имаа можност да дегустрираат храна подготвена од ученици и да вкусат грав, во организација на Центарот за едукација и развој (ЦЕД) од Теарце.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close