Оригинални текстови

Демант од Општина Шуто Оризари

Во однос на делот каде именуваната Грчева има неведено „Жителите на Шутка“ , истакнуваме дека на територијата на Град Скопје нема Единица на локална самоуправа со назив Шутка, но со назив Шуто Оризари која е основана на денешен ден 12.09.1996 година. Па поради тоа како општинска администрација која се труди правилно да користи називи на физички и правни лица истотот го очекуваме да биде направено и од лица кои се потпишуваат како новинари, а би требало професионално и правилно да ги извршат своите работни задачи.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close