Дописници МКДОпштински вести

Дебарските комуналци го ставија штрајкот во мирување

Дебарските комуналци се договорија со локалната власт да почекаат уште еден месец за надминување на проблемите со кои се соочуваат, по истекот на рокот даден за тоа, што следуваше по двонеделниот штрајк.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close