Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Дачиќ: Ќе поднесам оставка ако Косово влезе во Интерпол

На седницата на Интерпол во октомври, Косово сигурно нема да биде примено во таа меѓународна организација, тврди српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ, додавајќи дека ако сепак тоа се случи, тој ќе поднесе оставка.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close