0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Да се искористи ЕЕН-мрежата за поголема бизнис-соработка со странство

Малите и средните претпријатија (МСП) сè уште многу малку учествуваат во извозната структура на земјава. Соработката со странство главно ја реализираат во ИТ-секторот, но не и во сегментите кои подразбираат увоз на суровина и репроматеријали, за потоа да се пресмета некаква додадена вредност.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close