Дописници МКДКултураКултура.Портал

Четвртото издание на „Џез-фест“ започнува вечерва во Тетово

„Џез-фест 2019“ од вечерва започнува во Тетово. Четвртото издание на „Џез-фест“ ќе понуди пет настапи на музичари од вечерва до недела, 15 септември, во Центарот за култура во Тетово.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close