Дописници МКДОпштински вести

Четири училишта во Крива Паланка ќе добијат спортска опрема за спорт за развој

Четири училишта од општина Крива Паланка во кои настава посетуваат ученици од руралните средини ќе добијат донација на спортска опрема и реквизити за спорт за развој.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close