Избрано

Целосен пораз на Борис Џонсон

Владата на британскиот премиер Борис Џонсон се откажа од обидот во Домот на лордовите, Горниот дом на британскиот парламент, да го блокира законот со кој се сака да се спречи напуштање на ЕУ без договор.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close