0_Спорт.ПорталФудбал

Буфон го изедначи рекордот на Малдини

Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон се најде во составот на италијанскиот првак на денешниот дуел со Верона во 4.коло од Серија А. За Буфон, оваа е 902. натпревар за Јуве, со што тој го изедначи рекордот по бројот на натпревари за еден клуб на поранешниот дефанзивец на Милан, Паоло Малдини.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close