Дописници МКДОпштински вести

Беровци се приклучуваат во одбележувањето на Европската недела на мобилност

По повод Европската недела на мобилност, Општина Берово на 23 септември организира Ден без автомобили. Целта на настанот, како што информираат организаторите, е да се охрабрат граѓаните, користењето на автомобили да го заменат со пешачење или користење велосипеди.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close