ЕвропаЕвропа.Портал

Белгиски воен авион се урна во Франција, спасени пилотите (видео)

Белгиски воен авион Ф-16 се урна во населено место во западна Франција, а еден од пилотите падна на високоволтажен далекувод.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close