0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Бектеши: До крајот на годината спогодба за „One Stop Shop” на ГП Ќафасан

Забрзување на процедурите за воведување заеднички гранични контроли со едно застанување на патниот граничен премин Ќафасан-Кафатане беше главна тема на работниот состанок, кој денеска во Тирана го оствари министерот за економија Крешник Бектеши и албанските министри за економија и финании и за внатрешни работи, Анила Денај и Сандер Лешај.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close