BallkanBallkan.Portal

BE-ja do t’i akordojë Shqipërisë 14,5 milionë euro për censusin në vitin 2020

Bashkimi Evropian do t'i akordoj Shqipërisë 14,5 milionë euro për zbatimin e censusit të popullatës dhe amvisërive në vitin 2020. Lajmin e ka bërë të ditur ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigji Soreca, duke shtuar se censusi është detyrim i Shqipërisë për afrim drejt BE-së.

Back to top button
Close