БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Апостолска ги повика турските компании да ја вградат во идните бизнис-планови нашата земја

Можностите за инвестирање во земјава беа презентирани пред стопанственици во Индустриската комора на Истанбул. Министерката без ресор задолжена за странски инвестиции Зорица Апостолска, осврнувајќи се на владиниот План за економски раст и Законот за финансиска поддршка на инвестициите, истакна дека Владата на Република Северна Македонија овозможува сериозна финансиска поддршка во сите елементи од кои зависи успешноста на еден инвестициски проект на која било компанија, домашна или странска.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close