0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Ангеловска – Бернс: САД континуирано вложуваат во просперитетот на македонскиот народ

САД се 25 години вистински пријател на Република Северна Македонија, кој на дело ја покажува важноста на градењето мостови меѓу државите. Иако не се само бројките тие што ја покажуваат посветеноста на народот на САД на просперитот на партнерската држава на Балканот, тие се импресивни, рече министерката за финансии Нина Ангеловска на првата официјална средба со американската амбасадорка во земјава Кејт Мари Бернс.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close