0_Македонија.ПорталОпштество

Амбасадата на Кина во Скопје го одбележа Празникот на средината на есента

Традиционалниот кинески Празник на средината на есента вечерва е одбележан во Националната опера и балет во Скопје.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close