Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Алексеј Навални номиниран за наградата „Сахаров“ на Европскиот парламент

Рускиот опозиционер Алексеј Навални е предложен од Европската народна партија за престижната европска награда за слобода на мислата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close