СветСвет.Портал

Ал Малики: Нападите врз постројките на Арамко извршени со иранско оружје

Портпаролот на коалициските сили предводени од Саудиска Арабија, Турки ал Малики, изјави дека нападите врз постројките и комплексите на саудиската нафтена компанија Арамко биле извршени со иранско оружје вон територијата на Јемен.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close