BallkanBallkan.Portal

Zvicra suspendon kthimin e emigrantëve në Kroaci

Gjykata federale administrative e Zvicrës ka suspenduar kthimin e kërkuesve të azilit dhe emigrantëve sipas Konventës së Dublinit në Kroaci për shkak të dhunës policore mbi refugjatët.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close