Избрано

Зошто паѓа индустриското производство во држава каде власта отвора нови фабрики?

Најавата на Заводот за статистика на Република Србија (РСЗ) дека индустриското производство во Србија во првото полугодие намалено за два проценти во однос на истиот период лани, и дојде на опозицијата како потврда за нивните тврдења дека фабриките со кои се фалат властите се повеќе маркетинг потези отколку индикатори за напредок.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close