0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Железници Транспорт: Во тек се преговари за техничките недостатоци на гарнитурите, можна арбитражна постапка

Во тек се преговори со кинеската компанија ЦРРЦ за исполнувањето на обврските од договорите за обнова на возниот парк со патнички гарнитури и локомоти, а кои се однесуваат на техничките недостатоци на гарнитурите.  Доколку преговорите не бидат успешни, како правна можност е започнување на арбитражна постапка пред Арбитражниот суд во Скопје, изјавија денеска за МИА од Железници на Република Северна Македонија - Транспорт.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close