ЕвропаЕвропа.Портал

Зголемен бројот на самоубиства во француската полиција

Тројца припадници на интервентната единица, еден висок офицер и предавач на Полициската академија се меѓу осуммината француски припадници на полицијата кои неодамна извршија самоубиство, со што бројот на такви случаи во земјата оваа година се зголеми на 64 лица.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close