Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Згасна фестивалскиот оган на Античкиот театар, спуштена завесата на „Охридско лето“

Со синоќешната претстава „Одисеј“ по текст на Горан Стефановски, во режисерска поставка на Александар Поповски, а изведена од страна на актерска екипа од повеќе театарски куќи од речиси цела поранешна Југославија, беше затворено годинашното 59-то издание на „Охридско лето“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close