Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Зери: Одлуките на владата на Харадинај по неговата оставка се неуставни

Сите одлуки што ги донеле министрите во косовската Влада во последниот месец, откако премиерот и претседател ан Алијанската за иднината на Косово, Рамуш Харадинај, поднесе неотповиклива оставка, се неуставни, пишува приштинскиот весник „Зери“. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close