ЕвропаЕвропа.Портал

Земан: Смарда не е квалификуван за министер за култура

Чешкиот претседател Милош Земан денеска го отфрли предлогот на Социјалдемократската партија за нов министер за култура.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close