0_Македонија.ПорталГраѓански секторДописници МКД

Здружението „Мобилност“ од Кочани бара почитување на законските одредби за лицата со попреченост

Меѓуопштинското здружение „Мобилност“ од Кочани го заврши проектот за јакнење на јавната свест за правата на лицата со попреченост, а со кој се бара почитување и доследно спроведување на законските одредби што се однесуват на нив.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close