СветСвет.Портал

Зариф во Париз на средба со Макрон за иранскиот нуклеарен договор

Иранскиот министер за надворешни работи Мохамед Џавад Зариф синоќа пристигна во Париз, каде ќе одржи средба со францускиот претседател Емануел Макрон за нуклеарниот договор од 2015 година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close