0_Македонија.Портал0_Спорт.ПорталДописници МКДОстанато

Започнува пријавувањето за велосипедската тура околу Калиманско Езеро

И оваа година во Македонска Каменица ќе се одржи велосипедската тура „Tour de Kalimanci Lake“. Трката, како што информираат организаторите од здружението „Urban Champion“, ќе се реализира низ таканаречена „кружна“ патека околу Калиманско Езеро во должина од 36 километри.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close