Дописници МКДНекатегоризираноОпштински вести

Започнува одбележувањето на планинарската трансверзала Голак-Плачковица

Планинарско-спортскиот клуб „Голак“ од Делчево ги доби патоказите за првата планинарска трансверзала во Брегалничкиот регион Голак - Плачковица. Како што информира претседателот на ПСК „Голак“, Љупчо Чучуковски, со ова се исполнети условите за обележување на трансверзалата која ќе биде долга 60 километри.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close