Дописници МКДОпштински вести

Започна реконструкцијата на главната сообраќајница во Делчево

Во Делчево започна реконструкцијата на главната сообраќајница која е дел од државниот пат А3 и е дел од меѓународната траса кон Република Бугарија. како што информираше делчевскиот градоначалник Горан Трајковски, реконструкцијата ќе опфати градежни активности со асфалтирање во должина од 3,4 километри и е прва реконструкција на главниот булевар од неговата изградба.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close