Видео изјаваОпштински вестиСкопје

Започна реконструкција на улицата „23 Октомври“ во Општина Аеродром

Започна обновата и реконструкцијата на дел од улицата „23 Октомври“ во скопската Општина Аеродром. Увид во градежните активности денеска извршија градоначалниците на Град Скопје и на Општина Аеродром, Петре Шилегов и Златко Марин.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close