Дописници МКДОпштински вести

Започна Меѓународниот планинарски марш ,,Голак 2019″

Во Делчево започна 5-от Меѓународен планинарскиот марш ,,Голак 2019". Маршутата на движење се одвива по првата национална патека, со стартна точка во Делчево и крајна цел до врвот Чавка.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close