Svet.SlajderСветСвет.Портал

Захарова: Седница на СБ на ОН поради американските ракети

Москва со поддршка од Пекинг побара да се одржи седница на Советот за безбедност на Обединети нации поради плановите на САД да развиваат ракети со среден дострел, потврди портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close