0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikëVideo deklaratë

Zaev: Pres që hetimi t’i tregojë të gjitha dëshmitë për cilin do në rastin “Reket”

Kryeministri Zoran Zaev deklaroi se nuk do të lejojë disa individë ta prishin pushtetin, beson në hetim themelor dhe të shpejtë për rastin "Reket", i cili do t'i tregojë dëshmitë për, siç tha, çdo rast, duke përfshirë edhe për Katica Janevën, Zoran Zaevin dhe për cilin do qoftë. Mendon se tani nuk është momenti për zgjedhje të parakohshme duke i pasur parasysh pritjet për marrjen e datës për negociata për anëtarësim në Bashkimin Evropian, duke përsëritur se muaji tetor i vitit të ardhshëm është termini më ideal për zgjedhje.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close