0_МИА Истражува.ПорталКултураКултура.ПорталОпштествоРепортажа

Заборавените меморијални спомен-куќи во историското Горно Врановци

Меморијалниот комплекс на спомен-куќи од НОВ, што се наоѓа само на 30-тина километри од Велес во историското село Горно Врановци, по затворањето на тамошниот хотел пред петнаесетина години е ретко посетен, информираат за МИА од Народниот музеј од  Велес, кој управува со овој комплекс.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close