Svet.SlajderСветСвет.Портал

За три месеци во Бразил угинаа над 500 милиони пчели

Во последните три месеци во Бразил угинаа повеќе од 500 милиони пчели, за што, според научниците, виновни се пестицидите за кои е докажано дека се штетни за животната околина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close