Дописници МКДОпштински вести

Времен режим на сообраќај од понеделник во Делчево

Од понеделник започнува рехабилитацијата на делницата од магистралниот пат А3 низ градот Делчево. Со рехабилитацијата, како што информираат од фирмата изведувач, ГД „Гранит“ ќе биде опфатена магистралната улица долж булеварот „Македонија“, поради што од понеделник ќе биде воведен изменет режим на сообраќај на споменатиот патен правец.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close