БалканБалкан.Портал

Воспоставен е турско-американскиот оперативен центар за управување со безбедна зона во североисточна Сирија

Заедничкиот турско-американски оперативен центар за управување со безбедна зона во североисточна Сирија е целосно оперативен, изјави турскиот министер за одбрана Хулуси Акар, јави Анадолија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close