ЕвропаЕвропа.Портал

Во Шпанија втор смртен случај од листерија

Во Шпанија почина уште едно лице од бактеријата „листерија“, добиена преку конзумирање заразено свинско месо. Ова е втор смртен случај од избувнувањето на епидемијата, изјави денеска портпаролот на Андалузискиот здравствен секретаријат Хозе Мигел Кисненос.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close