0_Спорт.ПорталОстанато

Во Шпанија: Ред Бул му го понудиле на Алонсо местото на Гасли

Алонсо се повлече од Формула 1 на крајот на 2018 година, но неговото враќање се уште се смета за можно во 2020 година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close