ЕвропаЕвропа.Портал

Во Париз и Лондон протести против Болсонаро

Неколку стотици активисти за заштита на животната средина денеска протестираа пред Бразилската амбасада во Париз и Лондон, додека судирот на лидерите за климатските промени се интензивира. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close