0_Македонија.ПорталKultura.SlajderКултураКултура.Портал

Во Охрид промоција на романот „Некој бил тука“ од Николина Андова Шопова

Романот „Некој бил тука“ од Николина Андова Шопова, добитник на наградата „Роман на годината“ за 2018 година, вечер во 20:30 часот ќе биде промовиран во Охрид во рамки на 31-то издание на „Поетска ноќ во Велестово“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close