Дописници МКДОпштински вести

Во Крива Паланка се одржа меморијалниот стритбол турнир „Александар Наковски-Феликс“

На терените на спортското игралиште „Партизан“ во Крива Паланка до доцна синоќа се играше баскет во чест на прерано починатиот Кривопаланчанец, Александар Наковски-Феликс. Ова е традиционален стритбол турнир што се организира единаесет години, а шеста година по ред го носи името на Феликс, истакнат културен работник и голем вљубеник во спортот и кошарката.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close