Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Во Крива Паланка изложби по повод 30 години творештво на Роберт Цветковски

Триесетгодишниот творечки јубилеј  на академскиот сликар Роберт Цветковски од Крива Паланка беше одбележан синоќа во неговиот роден град со изложба на четириесетина дела во Центарот за култура. Дел од богатиот опус на авторот е изложен и во галеријата на Градскиот музеј во Крива Паланка.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close