0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталДописници МКДЕкономија

Во Кавадарци доделени картички за зелена нафта 

Директорот на Агенцијата за финансиска поддршка на руралниот развој, Николче  Бабовски денеска во Кавадарци ги додели првите картички за зелена нафта за земјоделците од оваа општина. Од понеделник, вакви картички ќе можат да подигнат сите земјоделци во подрачната единица на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close