Дописници МКДОпштински вести

Во Демир Хисар планинарска велосипедска тура „Еврејка-2019“

Во организација на Планинарско друштво „Бигла 2013“ - Демир Хисар и со поддршка на Општина Демир Хисар денеска се одржува традиционалната планинарска велосипедска тура „Еврејка-2019“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close