Дописници МКДОпштински вести

Во Делчево се одржува кошаркарски камп „Клубски Патриот“

Во организација на кошаркарскиот клуб „Клубски Патриот“ во Делчево по јубилеен 25-ти пат се одржува кошаркарскиот камп „Делчево 2019“. На кампот учествуваат млади кошаркари и кошаркарки во неколку возрасти, за чии тренинзи, како што истакна тренерот Љупчо Петровски-Клубски, се задолжени еминентни кошаркарски имиња од нашата држава. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close