Дописници МКДОпштински вести

Во Битола и Скопје училишната година ќе почне со „Трка на радоста“

Ученици од Битола и од Скопје новата учебна година ќе ја почнат со хуманитарна „Трка на радоста“. Манифестацијата ќе се одржи на 1 септември во двата града, односно на Градското шеталиште во Битола и во Градскиот парк во Скопје, под слоганот „Произведуваме забава“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close